Zpravodajství

Lidé na jižním Plzeňsku měli strach z tornáda

Velkou stodolu vysokou 12 metrů zboural v noci na čtvrtek v Chocenickém Újezdu na jihu Plzeňska silný poryv větru. Ze stavby zbyla jen hromada sutin. Majitelé jsou přesvědčení, že u nich řádilo tornádo.

Když v noci přišel déšť a vítr, myslela si Jaroslava Pašková, že se jedná o běžnou bouřku. Po chvíli vyšla ven, aby uklidila rozházené plastové židle. Když ale přišla blíž ke stodole, zjistila, že ze stavby nezbylo vůbec nic.

Přestože jsou těsně vedle stodoly vysoké stromy a několik budov, není na nich po silném větru ani památky. I to ženu přesvědčilo, že u ní řádil neobvyklý živel.

Tornádo to nebylo

Meteorologové se o údajném tornádu dozvěděli od nás a hned se vydali místo prozkoumat. "Žádné stopy po víru jsme na místě nenašli, jednalo se tedy s největší pravděpodobností o silný lokální poryv větru," řekli TV Nova meteorologové.

Ten mohl mít sílu orkánu. Meteorologové se stále častěji setkávají s tím, že vítr zaútočí na velmi malém prostoru.

Tornáda jsou u nás výjimečná, podařilo se je ale několikrát i natočit, například začátkem června na Uničovsku nebo před rokem na Zlínsku. O střechu nad hlavou připravilo asi před měsícem obyvatele Zbytiny na Prachaticku.

Tornádo za sebou nechala obrovské škody. Ty teď počítají i Paškovi. Majitelé odhadují škody na dva miliony korun.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz