Zpravodajství

Budou v Praze mrakodrapy?

V Praze se rozpoutal boj o to,zda tu v budoucnu budou stát mrakodrapy. Spor začal nejdřív kvůli dostavbě mrakodrapů na Pankráci. Novou diskusi vyvolal nový projekt výstavby dvou až 150 metrových budov ve čtvrti Holešovice.

Nejvyšší plánovaná výška budov 150metrů s více něž 40 patry ale některá občanská sdružení rozzlobila. Upozorňují na to, že by stavby byly v nadmořské výšce vyšší než chrám sv.Víta. Tlačit se do výšky v případě Prahy podle nich není nutné. Poukazují také na to,že výškové budovy nerado vidí i UNESCO, na jehož seznamech významných památek Praha je.

UNESCO má výhrady

Unesco navíc přechází na novou strategii, kdy ty partnery, kteří si neváží toho zájmu, vážněji varuje a následně vyškrtne.

A to je pravda. Ukázalo se to v případě dostavby skupiny markodrapů na Pankráci. Stavby, které nedokončili v minulosti komunisté a které mají hanlivý název vykotlané zuby, Unesco dokonce na podnět občanských sdružení řešilo na svém posledním zasedání. 

Ministerstvo kultury pracuje na studii

I když UNESCO dostavbu Pankráce doslova nezakázalo, doporučilo projekty konzultovat. Ministerstvo kultury teď zpracovává rozhodnutí. Podle našich informací,ale Pankrác dostavěna bude.Úplný zákaz výškových budov by podle odborníků nebyl správný.

Pražský magistrát momentálně zpracovává studii o tom, jak vysoké a kde všude by měly výškové budovy na území Prahy v budoucnu stát. Studii bude schvalovat i UNESCO.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz