Zpravodajství

Pozor na epidemie, varuje WHO!

Pozor na epidemie, varuje WHO!

Světová zdravotnická organizace varuje před epidemiemi. Důrazně vyzývá svět Ke zvýšení úsilí O potírání ohnisek infekčních nemocí a ke sdílení informací o všech virech. Jen tak bude možné vyvinout účinné vakcíny. Tato naléhavá výzva je obsažena ve výroční zprávě o infekčních nemocech. Ty se teď šíří nejrychleji v historii.

V posledních několika letech se objevilo 39 nových nemocí

Mimo jiné se v ní uvádí, že od sedmdesátých let se objevilo 39 nových nemocí. Jen za posledních pět let propuklo ve světě přes 1100 epidemií. Mezi nimi i cholera, dětská obrna nebo ptačí chřipka. Příčiny rychlého šíření epidemií jsou různé, patří sem i rozvoj letecké dopravy. Jejích služeb každoročně využijí přes dvě miliardy cestujících.
Podle generální ředitelky je nutná vzájemná solidarita.

„Za nejvhodnější cestu k zajištění celosvětové zdravotní bezpečnosti, považuji předávání zdravotnických dat, zkušeností a technologií mezi bohatými a chudými státy," řekla generální ředitelka WHO Margaret Chanová

V dokumentu zdůrazňuje význam likvidace ohnisek epidemií. Kritizuje také národní vlády za jejich přístup. Polovina všech poplachů, které organizace obdržela, totiž nepřišla ze státní správy, ale z médií.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz