Zpravodajství

Jiří Macháček si poprvé zahraje s dcerou

Jiří Macháček si poprvé zahraje s dcerou
Zdroj: 2media.cz

Jeden z nejobsazovanějších herců Jiří Macháček má na kontě další film. Po Krásce v nesnázích a snímku Horem pádem, za který byl nominován na Českého lva, se objeví v novém Hřebejkově filmu Medvídek. Jako soukromý galerista Jirka si zde poprvé zahraje společně se svou pětiletou dcerou Bertou.

"Asi nejnáročnější bylo při natáčení hlídat kvalitu své práce a zároveň svou dceru," říká herec, který je současně frontmanem skupiny Mig 21. "S Bertou jsem začínal natáčet v obavách, protože bych nechtěl, aby se z ní stalo takové to herecké rozmazlené dítě, o které se celý štáb bojí a všichni mu říkají, jak je úžasné. Nechci, aby byla v šesti letech závislá na slávě a obtěžovala nás, že chce další natáčení. Nakonec ale musím říct, že mi byla lepší partnerkou, než jsem čekal," prozradil pyšný otec.

Jirka hraje v Medvídkovi čtyřicetiletého soukromého galeristu, kterému se rozpadá rodina, ale díky své katolické výchově chce svazek udržet.
"Musím říct, že mi jsou docela sympatické i takové ty nesympatické stránky Jirkova charakteru, říká herec. "Jen jsem trochu nechápal tu jeho úpornou katolickou víru až obsesi. Na druhé straně mi ale přijde hezké to, že udržel kamarádství ještě z gymplu. Já ho totiž udržuji také," prozradil herec, který se ale jinak s Jirkou moc neztotožňuje. "Určitě bych neřekl, že se v životě chovám podobně jako on. Jsou okamžiky, kdy bych jednal úplně jinak. Jak, to ale záleží na konkrétní situaci."

Jiří je jedním z těch, kterým zůstalo ve skutečnosti i ve filmu stejné jméno. Kromě něj se tak stalo i u Ivana Trojana, který ve filmu ztvárňuje diplomata Ivana nebo také u Romana Luknára, který hraje gynekologa Romana. "Byl to záměr, řekl bych. Chtěli, aby se nám naše jména lépe pamatovala. Ale třeba Táňa Vilhelmová Táňu nehrála, takže těžko říct," usměje se původně vystudovaný právník.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz