Zpravodajství

Je libo stehýnko za 80 tisíc? Kuřecí..

Vicky Millsová a její muž Sam zaplatili veterináři nakonec skoro 2 000 liber, tedy přes osmdesát tisíc korun, za pokus o záchranu jedné nohy jejich domácí slípky. Přesto však musela být noha malé Lily nakonec amputována.

Vicky a Sam si vzali od banky půjčku a celý rok si utahovali opasky, aby mohli zaplatit za sedm operací a nakonec i amputaci. Paní Millsová ale svého činu nelituje: "Stálo nám to za to. Vidět zas úsměv na jejím zobáčku je k nezaplacení."

Tříletá Lily spí na polštáři v kuchyni jejich domu v jižním Walesu a přes den pobíhá po dvorku. Když se jí noha chytila do drátěného plotu, byla její majitelka Vicky, pracovnice místní charity, zděšená a vyrazila okamžitě k veterináři. Ten ji hned zpočátku varoval, že záchrana končetiny bude zřejmě drahá, ale Vicky byla odhodlaná zaplatit cokoli. Když se operace nepodařily a bylo nutno přistoupit k amputaci, Millsovi opět sáhli do kapes a zaplatili. Ani to však nebyl konec účtům za kuřecí doktory. U Lily byla diagnostikována deprese. Tentokrát je však terapie poměrně jednoduchá. Stačí, když jí majitelé v době své nepřítomnosti zapnou televizi.

"Stojí nám za to," prohlašuje paní Millsová pevně. "Letos jsme kvůli účtům za veterináře neměli dovolenou, ale mám naši Lily moc ráda. Kdyby měla trpět, prostě by mi to zlomilo srdce."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz