Zpravodajství

VIDEO: Požár zničil stoh slámy na Chrudimsku

VIDEO: Požár zničil stoh slámy na Chrudimsku

Dramatické chvíle zažili včera večer obyvatelé Trhové kamenice na Chrudimsku. Pravděpodobně neznámý žhář zapálil za městem velký stoh slámy. Případ už vyšetřuje policie.

Zdroj: TV Nova

Zhruba v devět hodin večer hasiči dostávají zprávu, že se ani ne tři kilometry za Trhovou Kamenicí rozhořel obrovský požár. Když první jednotky přijíždějí na místo, zjišťují, že celá třetina stohu už je v plamenech.

Na místě byly 4 jednotky, 6 cisteren a 25 hasičů, říká velitel zásahu.

Hasiči bojují s časem. I když místy šlehají i třímetrové plameny, snaží se nezasaženou uskladněnou podestýlku zachránit.

Zaměstnanci družstva naštěstí včas rozdělili stoh na dvě části, zbylé dvě třetiny slámy museli hasiči ochlazovat namočit.

"Tam kde to hoří, se zvyšuje teplota, to zvedá žhavý části nahoru, takže se to musí ochlazovat, aby nám to nepřeskočilo," říká velitel.

Hasiči bojovali s plameny až do časných ranních hodin. Podobný požár tady místní už dlouhou dobu nepamatují. Shořelo asi 1000 metráků slámy

Spáleniště dosud hlídají zaměstnanci družstva pro případ, že by se požár znovu začal šířit. Škoda tam vznikla podle družstva zhruba 20 tisíc korun

Zasaženou slámu budou muset zemědělci zaorat. Přesnou příčinu požáru budou hasiči znát do několika týdnů.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz