Zpravodajství

VIDEO: Ve Zlíně se jela přes noc zkušební rally

VIDEO: Ve Zlíně se jela přes noc zkušební rally

Nevídané věci se děly včera večer v centru Zlína. Po tamním autobusovém nádraží se proháněli závodníci v rychlých autech. A důvod? Seznamovali se totiž s tratí před dnešní motoristickou soutěží Barum rally. Barum rally startuje už za několik hodin. Do Zlína v tuto chvíli míří desetitisíce fanoušků.


Tak rušnou noc autobusové nádraží už dlouho nezažilo. Řev motorů, rychlé průjezdy a smyky.

Normálně mohou po nádraží jezdit pouze autobusy, včera ovšem tohle ve Zlíně neplatilo. Autobusy vystřídala rychlá auta závodníků.

Proběhly seznamovací jízdy, to znamená, že celý okruh byl uzavřen a diváci už mohli vidět na civilních vozidlech jednotlivé posádky, uvedla mluvčí Barum rally.

Ostatní řidiči se ale museli obrnit trpělivostí. Kvůli seznamovacím jízdám se totiž uzavřela doprava v centru města. Neprůjezdná byla například hlavní silnice k největšímu sídlišti Jižní Svahy. Uzavírka trvala asi tři hodiny.

Závodit se bude přímo v ulicích Zlína

Všichni fanoušci ještě nedorazili, ale už teď doprava v centru houstne, místy se tvoří kolony a plní se i parkoviště. Takže závodit se bude přímo v ulicích Zlína.

Do večera má sem dorazit asi třicet tisíc lidí. Závod potom bude pokračovat i o víkendu v různých částech Zlínska, celkově pořadatelé předpokládají, že přijede až 200 tisíc fanoušků.

Na silnice se chystá nejméně pět set policistů, už dnes večer budou v ulicích i kriminalisté v civilu a samozřejmě také strážníci. 

Každý rok bývá problém to, že řidiči podlehnou atmosféře závodů, hrají si na závodníky a jezdí příliš rychle. Kontroly se nevyhnou ani závodníkům. Zkušenosti z předchozích let totiž nejsou zrovna kladné.

Loni například jeden ze závodníků nezastavil na stopce a naboural do projíždějícího auta. Na rok přišel o řidičský průkaz. Takže policisté jsou v nejvyšší pohotovosti, budou hlavně měřit rychlost a kontrolovat alkohol.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz