Zpravodajství

Dálniční telefony na D1 nefungují

Dálniční telefony na D1 nefungují
Zdroj: TV Nova

Už týden na dálnici D1 nefungují některé nouzové dálniční telefony, takzvané krizové hlásky. Příčinou rozsáhlého výpadku spojení je jen stěží pochopitelná věc. Někdo ukradl kus kabelu, který spojení zajišťuje. Hlásky navíc nebudou fungovat ani o tomto víkendu, kdy se očekává velký nápor motoristů vracejících se z dovolených.

Krizová hláska. Když zmáčknete tlačítko, spojíte se okamžitě s nejbližší dálniční policií. Jenže už týden jich řada po celé dálnici D1 nefunguje. Hluchý je celý úsek mezi 129. a 136. kilometrem.

Vypadly i další jednotlivé stanice. Neznámý zloděj totiž uřezal 30 metrů spojovacího kabelu vedoucího po dálničním mostě.

Nehody na dálnicích přitom patří k těm nejtěžším

A právě nouzová hláska je jednou z nejrychlejších cest k pomoci.

Řidiči v nouzi volají z dálniční hlásky alespoň jednou denně. To, že je zloději kvůli třiceti metrům kabelu vyřadí z provozu, je těžko pochopitelné.

Podle policie může nefunkčnost přístrojů třeba zpozdit příjezd záchranných složek na místo nehody. Může to ohrozit i samotný život.

Řidiči s nefunkčními hláskami musí počítat i tento víkend, kdy se řada lidí bude vracet z prázdnin. Zprovozněny by totiž měly být až průběhu příštího týdne.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz