Zpravodajství

Senátor Štětina by se prý měl omluvit

Senátor Štětina by se prý měl omluvit
Zdroj: TV Nova

K nezvyklému kroku se chystají poslanci z komise pro kontrolu BIS. Ti vyzvali senátora Štětinu, aby se jim omluvil, jinak na něj podají stížnost imunitnímu výboru Senátu. Poslancům vadí, že Štětina zpochybňuje jejich vyšetřování kolem žalobce Radima Obsta. Toho Štětina obvinil z vazeb na lidi z bývalé StB. Komise ale nic takového neprokázala.

„Ta komise je na baterky, odvedla mizernou práci, je naprosto neschopná, řekl Štětina v telefonu.

Takto zhodnotil několikaměsíční vyšetřování poslanecké komise dohlížející na BIS senátor Štětina. Nevěří tomu, že je státní zástupce Radim Obst, známý z případu Jiřího Čunka, čistý.

Poslanci z komise přitom pátrali ve spisech BIS z popudu Štětiny.Ten veřejně Obsta obvinil z vazeb na bývalé agenty státní bezpečnosti. Nic z toho, co říkal Štětina, se podle nich ale neprokázalo.

„Já na tom trvám, jsem o tom dokonce přesvědčen," dodal Štětina.

Tak dlouho se ale do komise navážel, až jejím členům došla trpělivost

„Pan senátor by se měl všem zúčastněným za své výroky omluvit a už nikoho nenapadat. Podáme stížnost k mandátovému a imunitnímu výboru senátu," řekl předseda sněmovní komise pro kontrolu BIS Jeroným Tejc.

Senátor Štětina se ale omluvit odmítá

Prohlašuje, že se nějaké té stížnosti nebojí. Senátoři z mandátového výboru ale nevěřícně kroutí hlavou. Ještě nikdy se nesetkali s tím, aby si na senátora stěžovali poslanci.

Je přitom otázkou, jestli by vůbec byli ochotni Štětinu trestat nebo přinejmenším nutit k omluvě. Už proto, že on sám je také členem mandátového a imunitního výboru.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz