Zpravodajství

Ceny benzínu se výrazně liší

Ceny benzínu se výrazně liší
Zdroj: TV Nova

Světové ceny ropy ve světě klesají a to se projevuje i na čerpacích stanicích v České republice. Na některých pumpách se ceny dostaly pod 28 korun za litr naturalu. Na mnoha mnoha místech se ale prodejcům zlevňovat nechce a tak není vyjímkou, když v jednom městě se liší ceny pohonných hmot i o více než dvě koruny.

Začátkem léta stál litr Naturalu i přes 32 korun. Dnes se dá sehnat i za necelých 28. Benzín zlevňuje ze dvou důvodů. Jedním je posilující koruna, tím druhým krize americké ekonomiky. Spekulanti začali prodávat ropu.

Přesto ceny benzínu neklesají plošně. Někteří prodejci drží cenu nejprodávanějšího Naturalu 95 vysoko. Ceny jdou dolů vždycky pomaleji než nahoru. Řidičům se proto vyplatí hledat pumpy, kde mohou ušetřit až několik stokorun.

Na Královéhradecku se ceny litru Naturalu na jednotlivých benzínkách liší až o 3 koruny a čtyřicet haléřů.

V centru města se totiž ceny pohybují kolem 31 korun za litr. Ve Zlíně překročila cena benzínu hranici 31 korun. Dražším čerpacím stanicím prý kvůli tomu rapidně ubylo zákazníků.

Podle ekonomů ale ceny ropy dále klesat nebudou. Ceny benzínu se tak u českých čerpacích stanic během následujících dní opět o něco zvýší.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz