Zpravodajství

Loveparade uvítalo více než milion návštěvníků

Loveparade uvítalo více než milion návštěvníků
Zdroj: TV Nova

Německo opět žilo technem. Alespoň tedy jeho západ. Ve městě Essen se totiž až do půlnoci bavili na Loveparade 2007 - na největší taneční párty pod širým nebem. Přijelo na ní přes milion vyznavačů techna a nechyběli samozřejmě ani Češi.

Letošní Loveparade byla na rozdíl od těch minulých jiná. Poprvé se totiž nekonala v Berlíně.

Berlínská radnice  pořádání letošní Loveparade zakázala. Proto se největší pouliční taneční párty přesunula do Essenu. Každý měl obavy, že příjde málo lidí. Opak byl ale pravdou. Dorazilo přes milion 200 tisíc tanečníků.

Ze 27 pojízdných kamionů hrála ohlušující hudba všemi směry. Na podiích se vystřídalo celkem 500 Djů. Motto letošní Lovepade bylo "láska je všude". A tímto heslem se statisíce mnohdy extravagantně nebo i málo oblečných tanečníků opravdu řídily.

Do Essenu vyrazili i Češi. Sice o poznání méně než do Berlína. A to především kvůli vzdálenosti. I přesto tu čeština zněla téměř na každém rohu.

Na pořádek zde dohlížely stovky policistů. Zadrželi 15 drogových dealerů. Zdravotníci pak ošetřili téměř 300 tanečníků. A to dehydrovaných a předávkovaných. Příští rok by se Loveparade měla přesunout do Dortmundu. Jestli ovšem organizátoři seženou sponzory.

Letošní hojná účast tanečníků každopádně dokazuje, že o tento druh zábavy a muziky je stále velký zájem.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz