Zpravodajství

Paroubek zuří: Koalice chce prý ovládnout klíčové výbory

Paroubek zuří: Koalice chce prý ovládnout klíčové výbory
Zdroj: TV Nova

Předseda sociální demokracie Jiří Paroubek ostře zaútočil na ODS. Stalo se tak poté, co se v poslaneckém klubu občanských demokratů objevily úvahy o tom, že by koalice měla převzít vedení tří klíčových výborů. Těm nyní šéfují opoziční poslanci. Podle Paroubka je to ukázka totalitní politiky ODS.

Kontrolní, rozpočtový a zdravotnický. To jsou klíčové poslanecké výbory. V čele stojí poslanci z opozičních lavic.

V ODS se ale objevují názory, že by se mělo jejich vedení převolit. Změnily se prý poměry ve sněmovně.

Pánové Pohanka a Melčák dnes tvoří samostatný celek. V tuto chvíli se o nich dá hovořit jako o dalším subjektu, který je partnerem koalice.

Pokud by k takové změně mělo dojít, musela by se na tom ale podle Topolánka shodnout celá koalice.

Předsedovi lidovců by se spíš zamlouvala jiná změna, o které se mluví u koaličního partnera. A to, aby se změnil počet poslanců ve výborech. Teď v nich má totiž koalice i opozice stejné zastoupení.

Žádné konkrétní rozhodnutí ohledně změn ve výborech ale v ODS zatím nepadlo. Ve sněmovně by o něm chtěli diskutovat na podzim.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz