Zpravodajství

Za kouření marihuany mají být mírnější tresty

Kuřáci marihuany nebo konzumenti omamných houbiček, ale i lidé, kteří pěstují konopí pro léčebné účely si budou moci v příštích letech možná částečně oddechnout. Autoři chystaného trestního zákoníku pro ně totiž navrhují výrazně nižší tresty. Uvažují dokonce o tom, že pěstování konopí v malém množství a pro vlastní potřebu bude beztrestné.

Mírnější postihy umožní vymezení zcela nového trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. Tím budou kuřáci marihuany odlišeni od výrobců tvrdých drog. Doposud byli přitom trestáni stejně. Množství vetší než malé

Za držení méně závažných drog pro vlastní potřebu by nově měl hrozit maximálně jeden rok, za vypěstování marihuany v množství "větším než malém" dokonce jen šest měsíců.

Současná norma operuje s pojmem „větší než malé množství drogy". To určuje hranici, kdy má uživatel drogu k vlastní konzumaci nebo k další distribuci. Kolik to vlastně je, ale není nikde řečeno. Vláda proto do budoucna chystá nařízení, které bude větší a menší množství drogy definovat. Píše to dnešní Právo.

 

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz