Zpravodajství

Policie hledá ztracený hraniční přechod!

Policie hledá ztracený hraniční přechod!
Zdroj: TV Nova

Policisté vyšetřují velmi neobvyklý případ. Nejvyšší kontrolní úřad obvinil celníky z velmi neobvyklého trestného činu. A sice, že ztratili hraniční přechod za šest milionů korun. Samozřejmě se nejedná o ztrátu místa, kudy se projíždí do ciziny.

Podle NKÚ zmizela soustava mobilních stavebních buněk, ve kterých celníci na hranicích pracovali. O případu dnes informovali Hospodářské noviny.

Asi každý ví, jak vypadá hraniční přechod. Málo kdo si ale umí představit, jak to vypadá, když zmizí. Jenže přesně to se podle prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu stalo.

"V tomto případě musíme konstatovat, že u Celníků prostě ztratili hraniční přechod." Přesněji řečeno z hraničních přechodů Chotěbuz, Mosty u Jablunkova a Bílá Bumbálka zmizelo několik mobilních buněk, ve kterých celníci do roku 2003 pracovali.

Policie má na stole trestní oznámení

Podle NKU je to stejné, jako kdyby zaměstnanec soukromé firmy si odnesl majetek té firmy domů nebo si s ním naložil podle svého uvážení. Soukromá firma by to rozhodně netrpěla a je naprosto nepřípustné, aby něco takového jsme připustili ve státní organizaci.

Na základě trestního oznámení na neznámého pachatele, které podal Nejvyšší kontrolní úřad, se případem začala zabývat policie. Řešit by ho měla tento týden i vláda.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz