Zpravodajství

Hacker udělal z radního Karlových Varů vyděrače

Hacker udělal z radního Karlových Varů vyděrače
Zdroj: TV Nova

Neznámý hacker napadl internetové stránky městské společnosti v Karlových Varech. Jejich prostřednictvím vydal fingovaný rozhovor s radním Václavem Tomáškem. V něm se radní přiznává, že pro známého podnikatele Zádamského mlátil lidi a rozbíjel automaty. Radní Tomášek chce na hackera podat trestní oznámení s tím, že nikomu podobný rozhovor neposkytl.

Fingovaný rozhovor s radním Tomáškem vyšel paradoxně na stránkách městské společnosti KV Aréna, jejímž je jednatelem. Přiznává v něm spolupráci s gangem vyděračů z Ruska, který kvůli terorizování karlovarských podnikatelů pozatýkala před časem policie.

Radní Tomášek se brání

O vztahu radního k Zádamskému se čtenáři stránek mohli dočíst.
Není to náhoda, že si hacker vzal na mušku právě radního Tomáška. Před deseti dny tento muž naší televizi přiznal, že Zádamského dobře znal. Radní Tomášek ale popírá, že by cokoliv v rozhovoru na internetu byla pravda a na hackera chce podat trestní oznámení.

Hacker se nemusel ani příliš namáhat. Aktuality se na stánky dají vkládat docela jednoduchým způsobem. A to se podle všeho dneska už nestane. Správce webovou stránku rázně zabezpečil. Už při kliknutí myší na ikonu administrace se objeví výrazné varování.

Policie teď akorát neví, zda by případ řešila jako přestupek, nebo trestný čin.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz