Zpravodajství

Hřebejkův Medvídek se přiblížil kinům

Od Pelíšků chrlí jeden film za druhým a každý je divácky úspěšný. Scenárista Petr Jarchovský a režisér Jan Hřebejk svým nejnovějším filmem zabrousili do radostí a starostí těch, kterým už bylo třicet, ale padesátka je ještě daleko.


Námět společně napsali Hřebejk s Jarchovským, scenárista pak myšlenky rozepsal a po čtené zkoušce a hereckých komentářích ještě upravil. Scenárista dodal, že s Hřebejkem čekají, jak do své role jednotlivý herci vstoupí.

Trojan zastavoval čtenou zkoušku
Nejvíce Jarchovskému do řemesla fušoval Ivan Trojan, který se svým hereckým kolegům na dnešní tiskové konferenci omlouval. "Role to byla pěkná, ale postavě jsem moc nerozuměl. Když při tom čtení došlo na moje repliky, tak se to celé zastavilo. Když druhý den zkoušky došlo na mě, tak se kolegové rovnou vzdálili, lehli si do trávy, popíjeli víno a čekali dlouhé hodiny, než jsme si s Honzou a Petrem řekli, jak by to asi mělo být," popisuje Trojan, který si pod režisérským dohledem Jana Hřebejka zahrál vůbec poprvé.  

"U mně dobrý," hlásí TV Nova společně s Hřebejkem 
Ačkoli Medvídek jde v září teprve do kin, Hřebejk točí další látku, která vychází z Petra Šabacha, jehož povídky daly vzniknout Pelíškům nebo Pupendu. Hřebejkův nový snímek se jmenuje U mně dobrý. Dnes našemu serveru producent Ondřej Trojan potvrdil, že i nějnovější dílko tandemu Hřebejk-Jachovský se rodí za podpory TV Nova. "Dnes jsme podepsali smouvu," usmíval se producent. 
Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz