Zpravodajství

Nebude ohnivá voda, zloději vykradli pálenici!

Neobvyklá krádež se stala ve Velkém Ořechově na Zlínsku. Teď na začátku páleničárské sezóny tam někdo ukradl celé zařízení pálenice, včetně kotlů a propojovacího potrubí. Majiteli nezůstalo vůbec nic. Škodu si vyčíslil na 400 tisíc korun. Po zlodějích pátrají policisté.

Pálenice ve Velkém Ořechově je stará 70 let. V celém okolí byla jednou z nejstarších. Pan Svízela ji považoval za rodinné dědictví. Po řádění zlodějů z ní ale nezbylo vůbec nic. A to už měl nasmlouvané objednávky, teď musel zákazníky obvolat a zakázky zrušit.

Dalo to fušku

Zloději si odnesli surovinový kotel, sběrné nádrže, potrubí, celé zařízení na výrobu alkoholu. Přitom ukradnout ho není nic jednoduchého. Zloději ho nejprve museli složitě odmontovat a kotle vysekat.

Majitel pálenice se domnívá, že zloději veškeré zařízení rozbijí a prodají do sběrny. Ostatní provozovatelé pálenic si ale myslí něco jiného. Podle nich si budou chtít pálenici nenechavci postavit doma.

Policie má stopu

Policie  má ale stopu. V pálenici totiž zůstaly po zlodějích stopy, policisté teď po nich intenzivně pátrají. Pan Svízela ale zřejmě už nikdy alkohol pálit nebude. Nové zařízení by ho totiž vyšlo nejméně na 700 tisíc korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz