Zpravodajství

Asistent poslance ODS si v e-mailu nebral servítky

Napadlo vás, že napíšete dopis či e-mail poslancům a řeknete jim, co si myslíte o nich a o zákonech, které schvalují? To samé udělal také mladý pedagog z Nymburka. Stěžoval si na reformu a na to, jaké výhody požívají zákonodárci. Když dostat ze Sněmovny odpověď, nestačil se divit.

David Michálek je začínající učitel. Podle svých slov si měsíčně vydělá jen něco málo přes 11 tisíc čistého. Nedávno schválené reformy veřejných financí se obává.

Jednoho dne ho napadlo, že o svých pocitech a strastech napíše poslancům. Říkal si, proč ne, vždyť jako každý jiný si je platí ze svých daní.

Rozeslal jim e-mail. "Máte tak obrovské platy a ještě k tomu příspěvek na dopravu, MHD zdarma, letadla zdarma... Tomu vy říkáte přiblížení lidem?" Ptal se učitel.

Odpověď učitele zaskočila

Začaly mu přicházet první odpovědi. Jednu z nich psal asistent poslance ODS Libého. "Kdybyste chtěl vědět, co obnáší práce poslance, jsem k dispozici a já bych to nedělal ani za 200 tisíc. O práci nevíte určitě vůbec nic a jen závistivě opakujete mediální bulvární výplody - podejte přihlášku do politické strany a začněte pracovat na tom, abyste se stal poslancem," odpověděl asistent.

Poslanecký asistent mu navíc vmetl, že uvažuje socialisticky. "Proč spoléháte na to, že Vám laskavě někdo přidá - přidejte si sám - vyjednejte si vyšší plat u zaměstnavatele nebo když nejste spokojen, ukažte mu záda."

"Jsem nepřestřelil, já jsem to psal takhle záměrně, abych vyprovokoval diskusi," uvedl asistent poslance Luděk Pinta.

Svého asistenta se zastává i poslanec Libý, i když prý jeho e-mail nečetl. "Jak Luďka Pintu znám, tak věřím, že ta odpověď nebyla nějak vulgární nebo urážlivá," řekl poslanec Libý.

Někteří poslanci jsou ale přesvědčeni, že by se tímhle stylem občanům odpovídat nemělo.

Pan Michálek říká, že se mu dostalo zajímavé zkušenosti. Doufá ale, že další odpovědi od poslanců už budou v jiném duchu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz