Zpravodajství

Hrozí vám v práci tuberkulóza? Možná dostanete příplatek

Hrozí vám v práci tuberkulóza? Možná dostanete příplatek

Lépe zaplaceno by měli dostávat ti, kteří pracují v prostředí, kde hrozí větší riziko nákazy tuberkulózou. Na dnešním jednání vlády předloží tento návrh ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas. Reaguje tak na časté stížnosti odborníků.

Zdroj: TV Nova

Lékaři či pracovíci v laboratořích, ti všichni by mohli dostávat příplatek za to, že pracují v prostředí, kde hrozí větší riziko nákazy tuberkulózou.

Ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje, aby lidé, kteří přicházejí do styku s bakteriemi tuberkulózy dostali příplatek za stížené pracovní prostředí.

To ale není jediná novinka, která by se měla do návrh ministra Nečase dostat. Součástí tohoto návrhu je vytvoření seznamu těchto rizikových pracovišť.

Ministerstvo tímto návrhem reaguje na časté stížnosti odborníků. Ti totiž kritizovali, že lidé, kteří jsou ohrožení tímto virem na pracovišti, nedostávají žádné příplatky.

Toto opatření doporučili i odborníci z praxe, a ta na základě toho, že se vysktl větší počet onemoznění a bakteriové nákazy.

Zaměstnanci, kteří pracují v rizikových laboratořích a nemocnicích, dostanou stovky korun navíc k platu.

Příplatek je minimálně pět procent z hrubé mzdy. Vše ale musí ještě schválit vláda a následně i obě komory paralmentu.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz