Zpravodajství

ODS vadí jednání Strany zelených

ODS vadí jednání Strany zelených
Zdroj: TV Nova

ODS začíná mít dost Zelených. Stále víc je jí trnem v oku, že tento jejich koaliční partner vyjednává se sociálními demokraty o prezidentském kandidátovi, který by se postavil Václavu Klausovi. Podle ODS by koalice měla být v tak klíčové záležitosti, jakou je volba hlavy státu, jednotná. To ale Zelení odmítají. Klausovi prý hlas nedají, i kdyby se ODS stavěla na hlavu.

Mezi Martinem Bursíkem a Jiřím Paroubkem, i když jeden sedí ve vládě a druhý v opozici, teď  dochází k námluvám. Mají společný zájem. Najít někoho, kdo by Václava Klause vystěhoval z Pražského hradu. V posledních týdnech se podle našich informací často schází.

ODS se zpočátku tvářila, jako že jí to zase až tak nevadí

Teď se ale zdá, že jí dochází trpělivost. Někteří představitelé ODS dokonce naznačují, že by nezvolení Klause mohlo mít dopad na vládní koalici.

Zelení jim ale ustoupit nehodlají. Na Klausovi jim totiž vadí kdeco. Od způsobu, jakým loni zasahoval do vyjednávání o vládě, až po jeho výpady vůči ekologickým aktivistům.

Podle Zelených někteří ministři prý často ve vládě papouškují Klausovy názory a to není dobře. ČSSD si přitom při pohledu na napětí v koalici libuje.

Adeptů na prezidenta je celá řada. Od Jiřího Dienstbiera a Jana Švejnara až po Václava Havla. Na žádném z nich se ale zatím Zelení a ČSSD neshodli.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz