Zpravodajství

Holčičce, která se málem utopila, se daří lépe

Holčičce, která se málem utopila, se daří lépe
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Malý zázrak. Tak mluví lékaři o uzdravení osmileté holčičky Jesiky z Opavy. Jak už jsme vám říkali, dívenka se o víkendu málem utopila, když strávila pod vodou téměř čtvrt hodiny. Její stav byl tehdy kritický. Teď už je ale prý z nejhoršího venku.

Rozsáhlé poškození mozku s trvalými následky. Tak zněla první předběžná diagnóza lékařů poté, co záchranáři vytáhli dívenku z řeky Opavy. Pod hladinou strávila 10 až 15 minut. V tu dobu nikdo nevěřil, že za tři dny bude dívka téměř zdravá.

„Báli jsme se, bylo to hrozné, nevěřili jsme, že se uzdraví," řekla naší televizi matka holčičiky.

Osmiletá Jesika ale bojovala s osudem a její zdravotní stav se rychle zlepšoval. Po dvou dnech mohla být odpojena od dýchacích přístrojů a teď už zbývá jen doléčit zápal plic.

„Nebude mít poškozený mozek ani žádné další trvalé následky," řekla lékařka Iveta Láryšová z ostravské fakultní nemocnice.

Velký podíl na tom, že se Jesika nejspíš uzdraví má i policista Milan Rusek, který skočil do řeky, dívku našel ležet u dna a vytáhl ji na břeh.

K rychlému uzdravení Jessice pomohla i studená voda v řece

K rychlému uzdravení Jessice pomohla i studená voda v řece, která zpomalila životní funkce, takže tělo mohlo vydržet delší dobu bez kyslíku.

Zachráněnou dívenku ve středu převezli z dětského ARA ostravské nemocnice do Opavy, kam to mají rodiče blíž. Pokud půjde vše hladce, tak se malá Jesika vrátí domů už za tři týdny.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz