Zpravodajství

Soud začal řešit přepadení šéfa Koh-i-nooru

Soud začal řešit přepadení šéfa Koh-i-nooru

Českobudějovický krajský soud začal řešit lednové přepadení ředitele Kohinoru. Šedesátiletého Vlastislava Břízu napadli tři maskovaní a ozbrojení muži u jeho vily v Českém Vrbném. Srazili ho na zem a chtěli mu ukrást kufřík, kde měl peníze a různé dokumenty.

Zdroj: TV Nova

Policie ale o přepadení věděla, díky tomu byla na místě včas a údajné lupiče zatkla přímo na zahradě u Břízovy vily. U soudu čelí muži obžalobě z loupeže a nedovoleného ozbrojování.

Zbraně prý použít nechtěli

Údajný vůdce skupiny, podnikatel František Kovalík před soudem tvrdil, že od Břízy pouze chtěli získat dokumenty. Zbraně prý použít nechtěli.

Obžaloba sedmačtyřicetiletého Kovalíka, jednačtyřicetiletého Antonína Wertheima a jednatřicetiletého Pavla Nevečeřala viní, že 17. ledna večer ozbrojeni ostře nabitými zbraněmi a maskováni napadli šedesátiletého Břízu u jeho vily v Českém Vrbném.

Vše si naplánovali

Podle obžaloby muži čin dopředu naplánovali. Zjistili si, kdy se Bříza vrací ze zaměstnání, pořídili si zbraně a maskovací kukly. Předem se také vybavili ocelovými pouty a lepicími páskami, aby mohli ředitele spoutat. 

Sám Bříza vůbec netuší, proč ho muži přepadli. Zřejmě ale kvůli penězům. Doma prý ale žádné neměl, v trezoru bylo asi 300 eur. Za loupež a nedovolené ozbrojování hrozí trojici mužů až 12 let vězení.

Hlavní líčení je naplánováno do pátku.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz