Zpravodajství

Důvěřivý důchodce přišel o čtvrt milionu!

Důvěřivý důchodce přišel o čtvrt milionu!
Zdroj: TV Nova

Důvěřuj, ale prověřuj. To je zlaté pravidlo. Ne každý se jím ale řídí, a stává se tak snadným terčem podvodníků a nejrůznějších nenechavců. Policejní statistiky jsou takových případů plné. Nejvíc na svou důvěřivost doplácejí důchodci.

Do statistik zlínské policie přibyl další smutný případ důvěřivého důchodce. Jednaosmdesátiletého muže oslovila ve středu kolem poledne u Univerzity T. Bati ve Zlíně neznámá žena. Ptala se na cestu do nemocnice, kde měl údajně ležet její příbuzný po vážné dopravní nehodě s kamionem.

Chtěla odvézt do nemocnice

„Žena mluvila špatně česky a důchodce požádala, aby jel s ní a navedl ji do nemocnice. Pán, který chtěl pomoci, nastoupil do černého zahraničního auta, v němž seděl cizí muž. Během jízdy se pár seniora ptal, kde bydlí a ten řekl, že ve Vizovicích. U nemocnice už žena nechtěla odbočit, prý mají důležité vyřizování ještě za Vizovicemi a starého pána rádi odvezou domů", řekla serveru nova.cz mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

„Pak ho požádala, jestli by si u něj mohli nechat nějaké věci. Důchodce jí opět vyhověl. Když přišla žena k němu domů, neustále jí někdo telefonoval. Žena mluvila částečně německy, částečně česky. Důchodci předala telefon s tím, že dobře nerozumí a potřebuje, aby jí tlumočil požadavky z údajného servisu", doplnila Bartíková.

O své úspory přišel

Muž na druhém konci drátu požadoval do hodiny 250 tisíc korun a následně dalších 400 tisíc. Podvodnice důchodce moc prosila o půjčku, kterou vrátí, hned jak si peníze rozmění. Jako pojistku mu zanechala černou zamčenou pokladničku, ve které měly být dolary. Starý pán ani nezaregistroval, kdy žena z bytu odešla.

Pak už byl scénář stejný, jako všechny ostatní v těchto případech. Důchodce pár vyhlížel z okna asi dvě hodiny, ale nedočkal se. Pak ho napadlo pokladničku vypáčit. Zjištění bylo šokující. Pokladnička byla úplně prázdná a jeho 250 tisíc korun nenávratně pryč.

Policie po pachateli pátrá

„Policisté prověřují stopy a po pachatelích jsme vyhlásili pátrání. Předpokládáme, že na cizince si jen hráli. Šlo o menší asi třicetiletou ženu a muže silnější postavy s krátce střiženými vlasy", řekla serveru nova.cz mluvčí Bartíková.

Starším lidem policie zároveň doporučuje, aby si doma nenechávali své celoživotní úspory a svěřili je do zavedených bankovních ústavů. Hned druhým dechem dodává, aby nebyli důvěřiví a nikoho nepouštěli do bytu. To, že oni sami by nikdy nikomu neublížili neznamená, že nikdo neublíží jim.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz