Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Falešný Ariel v hypermarketech

EXKLUZIVNĚ: Falešný Ariel v hypermarketech

Celní správa dnes zajistila v několika hypermarketech falešný prací prášek značky Ariel. Pro nova.cz to potvrdil mluvčí Generálního řediteltví cel Jiří Barták. Na případ celníci uvalili informační embargo. Nám se podařilo zjistit, že celníci již zajistili několik tun falešného prášku na praní.

Jedním z těchto hypermarketů je také Obchodní centrum Chodov. Není vyloučeno, že falešný Ariel se může nacházet i v jiných obchodech.

"Celní práva odahalila na několika místech falešné prací prášky," řekl Barták. V současnosti podle něj probíhá vyšetřování a k případu nemůže nic více sdělit. Dodal, že na celý případ se přišlo ráno.

"Není nebezpečný, jen málo pere"

Mluvčí společnosti Procter and Gamble Ivan Krejčí pro nova.cz uvedl, že padělky pracího prášku byly již zajištěny. Do oběhu se jich údajně dostalo jen několik desítek.

Falešný Ariel se prodával ve třech obchodech, které ale Krejčí odmítl specifikovat s odkazem na probíhající vyšetřování. "Spotřebitel nebyl poškozen, výrobek málo pere, jinak není nebezpečný," řekl Krejčí.

Jak se prostředek na trh dostal Krejčí zatím neuvedl. Podle něj se ale podařilo zajistit všechny padělané kusy, za což patří dík zejména celní správě, zdůraznil.

Jak falešný Ariel poznat?

Padělek kopíroval starý produkt v zeleném sáčku, který dnes již není na pultech k dispozici. Podle toho se falešný prací prášek pozná. V současnosti je tento typ Arielu na pultech v bílém balení, uvedl Krejčí našemu serveru.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz