Zpravodajství

Policie zastavila dodávku s osmi Číňany

Policisté ve čtvrtek ráno zadrželi na jihu Čech Slováka, který chtěl převézt do Rakouska osm Asiatů. Podezřelé dodávky si všimla policejní hlídka, když vjela do zákazu vjezdu v lesích u obce Pohoří na Šumavě. Při kontrole zjistila, že je plná Asiatů, kteří nemají doklady.

Slovenský řidič to měl zřejmě dobře promyšlené, o čemž svědčí to, že 8 Asiatů chtěl převézt po tzv. zelené hranici, tedy vůbec ne přes hraniční přechod, ale přes turistickou stezku, která tady byla nedávno otevřena. Ale narazil.

Nachytal se na zákaz vjezdu

Stezku totiž hlídají policisté. Nikdo mimo cyklisty a pěší na ni nemůže. Auto vjelo do zákazu vjezdu a v ten moment se za ním policisté vydali. Když ho zastavili, nestačili se divit. V dodávce sedělo 8 Asiatů, kteří u sebe neměli žádné doklady, zato velké množství peněz. Všichni byli převezeni do policejní cely v Českých Budějovicích.

Při výslechu běženci řekli, že se chtěli dostat do Itálie. K nám prý přijeli z Moskvy. Tam vycestovali 22. srpna na své pasy. Odtud byli nelegálně převáženi do Česka. Za převoz jedné osoby zaplatili 10 tisíc eur. Teď je ale čeká vyhoštění z republiky. Řidiči dodávky hrozí za převaděčství až 5 let vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Píše se na Deník.cz