Zpravodajství

Zabil milence, odsedí si deset let!

Zabil milence, odsedí si deset let!

Případem milostného trojúhelníku s tragickým koncem se zabýval Vrchní soud v Olomouci. Na lavici obžalovaných usedl 46telý Jaroslav Matějka. Podle obžaloby měl bodnout nožem osmadvacetiletého milence své ženy. K incidentu došlo po předchozí hádce v prosinci loňského roku v Havířově. Senát potvrdil Matějkovi původní desetiletý trest za ublížení na zdraví s následkem smrti.


Oba muži se podle obžaloby spolu střetli ve večerních hodinách v prodejně potravin Matějkovy družky. Po vzájemné hádce a rvačce bodl přítele ženy Matějka kuchyňským nožem do břicha. I přes pomoc lékařů muž na komplikace o několik hodin později v nemocnici zemřel.

"Rozsudek jsme upřesnili v tom, že jsme obžalovanému vypustili právní kvalifikaci výtržnictví. Podle nás se tohoto trestného činu nedopustil. Trest však zůstává stejný. Deset let je na samé spodní hranici, nižší trest již nešlo uložit," řekl mluvčí soudu Petr Angyalossy.

Prý šlo o sebeobranu

Šestačtyřicetiletý Matějka ve čtvrtek po soudcích žádal, aby byl zproštěn obžaloby. Hájil se tím, že šlo o nutnou obranu. Tvrdil, že jej poškozený muž napadl a kopal do něj a v jedné fázi bitky po něm hodil i skleněný popelník. Poukazoval i na to, že nebyla spolehlivě vyvrácena jeho obhajoba o tom, že se muž sám na kuchyňský nůž nabodnul. V jeho obhajobě také zároveň zaznělo, že mladík se zabýval bojovými uměními a měl pověst agresivního člověka, který byl za násilné činy v minulosti již ve vězení.

Jeho argumenty ale soudci nakonec nevyslyšeli. Podle soudu obžalovaný překročil meze nutné obrany, byť je zřejmé, že útočníkem byl poškozený. „Obžalovaný se zprvu bránil, ale poté přešel do útoku," doplnil mluvčí soudu.

Trest si muž odpyká v mírnějším typu věznice s ostrahou.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz