Zpravodajství

Nevyšla vám letní dovolená? Vydejte se na podzimní!

Prázdniny končí, letní sezóna také. Nestihli jste přes samou práci vyrazit na zaslouženou dovolenou? Nevěště hlavu. Cestovní kanceláře začaly nabízet podzimní zájezdy. Co nejvíc letí? „Na podzim je největší zájem českých turistů o čtyři tipy zájezdů", řekl serveru nova.cz mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

"Za prvé začíná sezóna autobusových poznávacích zájezdů po Evropě. Největším "hitem" je dlouhodobě zájezd do Paříže. Pro rodiny s dětmi se Paříž kombinuje s návštěvou Disneylandu, který je také poblíž Paříže. I mezi ostatními poznávacími zájezdy figuruje na prvních místech popularity Francie, především okruhy po Normandii, Bretani, Provance a Francouzské riviéře", doplnil Okamura.

V popularitě dále následují okružní zájezdy po Itálii ( Řím, Neapol), po Německu ( města podél řeky Rýn), Švýcarsko a Rakousko.

Za bratry na Slovensko

Druhým podzimním cílem českých turistů se stávají slovenské termální lázně např. Turčianské teplice, Lůčky, Vyšné Ružbachy apod. "Relaxační, nikoliv vysloveně léčebné pobyty, jsou každým rokem populárnější. Z tohoto pohledu nám v Čechách "ujel vlak", české lázně se totiž zaměřují prakticky pouze na léčebné pobyty a nikoliv na relaxační, což je z našeho pohledu marketingová chyba", říká mluvčí.

Pohoda ve vinném sklípku

Dalším podzimním cílem českých turistů jsou podle Okamury zájezdy do moravských vinných sklípků a velice populární je kombinace s návštěvou rakouského příhraničního města Laa an der Thaya, kde je vybudován velký aquapark a vodní svět s termálními prameny.

Láká nás i exotika

Čtvrtou oblastí zájmu z hlediska podzimních zájezdů jsou letecké zájezdy k moři na úrovni severní Afriky. Tedy tam, kde bylo v létě příliš horko, ale jsou od nás stále relativně blízko. „Hitem je stále Egypt, Tunisko a na Kanárské ostrovy. Ceny zájezdů jsou i o více než 20% levnější než v letní sezóně a počasí vysloveně příjemné", řekl Okamura.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz