Zpravodajství

Žháři v Mostě zapálili další škodovky

Žháři v Mostě zapálili další škodovky
Zdroj: HZS

Kriminalisté v Mostě čelí dalšímu případu zapalování škodovek. Neznámí žháři tam už zapálili dohromady šest aut s okřídleným šípem na kapotě. Nyní skončily v plamenech další dvě škodovky. Celkem jich žháři zapálili od srpna již šest. Našemu serveru to sdělila mostecká mluvčí Ludmila Světláková.

"Celková škoda na vozidlech nepřesahuje 200 tisíc korun," uvedla Světláková. Žháři se zaměřují na starší značky 105, 120 a Škoda Favorit. „Dalším poničeným autem byl jeden renault," uvedla Světláková.

Požáry ze začátku srpna mají podle svědků na svědomí dva mladíci kolem 20 let. "Policie spolupracuje při určení příčiny požárů s hasiči. Vyhodnocujeme získané informace. Vyslechli jsme i některé svědky, vyšetřování však dosud nepřineslo žádné poznatky, jež by vedly k objasnění případů," uvedla Světláková.

Auto shořelo i invalidovi

Vůz začátkem srpna zcela shořel i invalidnímu důchodci Janu Bielikovi. Do jeho opravy přitom krátce předtím investoval 10 000 korun a potřeboval jej k cestě k lékaři či za nákupy. Měl však nakonec štěstí. Starší vůz Škoda po svém zesnulém manželovi důchodci věnovala Libuše Chroustová z Velvar.

"S podobným trestným činem jsem se dosud nesetkala," uvedla Světláková s tím, že v Mostě bylo oblíbenou kratochvílí výrostků zapalování popelnic.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz