Zpravodajství

Dnešní mše za Dianu se konala bez Camilly, Kate i Chelsy

Dnešní mše za Dianu se konala bez Camilly, Kate i Chelsy
Zdroj: TV Nova

Když královna Alžběta doporučila současné manželce prince Charlese, aby se neúčastnila dnešní mše na památku jeho první choti Diany, měla hned několik důvodů. Především však chtěla, aby Camilla zůstala v pozadí a neplnila v těchto dnech titulní stránky tisku. Ale neuspěla a novnináři si Camillu našli i v lesích, kde se sama toulá a sbírá houby. A těší se do Řecka, kam příští týden odlétá bez manžela.

Ať už Camilla prožívá své vyloučení z dnešní mše jakkoli, nedala sobě nic znát. Fotografové ji pronásledovali až na zámek Balmoral ve Skotsku, kam se uklidila před oplakáváním své předchůdkyně Diany, od jejíž smrti dnes uběhlo právě deset let. Zjistili však jen to, že se Camilla potlouká po lesích, sbírá houby a doma přemýšlí o tom, co zabalit s sebou na dovolenou ve Středomoří. "Už se nemůže dočkat, strašně se těší," prozradil jeden ze sloužících. "Jede soukromě jen s pár kamarádkami, nebude to žádný velký luxus."

Bulvár se snažil naznačit, že mohlo dojít k roztržce mezi ní a princem Charlesem, ale neuspěl. Už proto, že tato dovolená je plánovaná již dávno a princ, který s nepřítomností Camilly na mši hluboce nesouhlasí, hodlá ještě dnes odjet z Londýna a strávit s ní víkend.
Včerejší noc však Charles strávil v Londýně s oběma syny, zatímco Camilla je ve svém domě v Raymillu, vzdáleném jen několik minut jízdy od Highgrove.

Hodinový obřad si vzali na starost princové William a Harry a vybrali pro něj i hudbu. Oba zpívali úvodní píseň, na závěr zvolili oblíbenou píseň své matky I Vow To Thee, My Country, která zazněla i na její svatbě a jejím pohřbu. Jejich přítelkyně, Kate Middletonová a Chelsy Davyová, se mše nezúčastnily.

Pozvánku dostalo přes třicet členů královské rodiny a dalších pět set tak prominentních hostů, jako je ministerský předseda Gordon Brown, jeho předchůdce Tony Blair nebo zpěváci Elton John a Cliff Richard, kteří patřili k přátelům princezny Diany. Pozvánku dostala i Camilla Fayed, nevlastní sestra Dodiho Al Fayeda, který zahynul v autě spolu si Dianou. Otec Mohamed, který neustále tvrdí, že šlo o vražedné spiknutí, pozván nebyl. Nechybělo ani dvanáct kmotřenců princezny Diany a její družičky ze svatby v roce 1981.

Vyloučena však byla k nelibosti mnohých veřejnost a pozvánku nedostali ani členové bývalé Dianiny domácnosti a její nejbližší spolupracovníci. Jedinou výjimkou jsou zástupci charitativních organizací, s nimiž spolupracovala.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz