Zpravodajství

Zloději se zaměřují na včelí úly!

Včelaři buďte na pozoru. Včelí úly se teď stávají terčem zlodějů a vandalů. Ve Voleči na Pardubicku si zloději odnesli kompletně celé úly. Na Teplicku pro změnu pětadvacet úlů zdemolovali vandalové. Následky jsou hrozivé. O život muselo přijít 750 tisíc včel. Zpět do úlů už by je totiž majitel už nikdy nedostal.

Jeden rozmlácený včelí úl vedle druhého, takhle to vydalo, když si přišel pan Weisser zkontrolovat své včely. To, že ho bude čekat taková spoušť, vůbec nečekal.

Vandalové na úly zaútočili ve chvíli, kdy se rodily mladé včely. Pro včelstvo nebylo záchrany. Majitel musel všech pětadvacet úlů chemicky zlikvidovat. Zpět do domova by se 750 tisíc včel nikdy nevrátilo.

Včelaři jsou zoufalí

Včelaři jsou na pokraji sil a přemýšlejí, že po padesáti letech včelaření pověsí na hřebík.

O své včely přišel také pan Salavec z Volče u Pardubic. V tomto případě mu ale zloději ukradli přímo celé úly. V nedalekém lese nezbylo z jeho majetku vůbec nic.

Nejspíš řádil jiný včelař

Kdo včelstva ukradl a jakým způsobem vůbec netuší. Minimálně ale museli být zloději dva a přijet nákladním vozem. Jeden úl totiž váží pětadvacet kilogramů. Vše nasvědčuje tomu, že kradl jiný včelař.

Policisté prověřují, že některému z včelařů uhynuly včely a tímhle činem si chtěl včely nahradit. Škodu policisté odhadli na dvacet tři tisíce korun. Zatím nemají jedinou stopu. Zloději za krádež hrozí až dva roky vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz