Zpravodajství

Lékaři: poplatky naruší náš vztah s pacientem!

Lékaři: poplatky naruší náš vztah s pacientem!
Zdroj: TV Nova

Bouřlivé a emotivní diskuse se v těchto dnech vedou mezi lékaři ohledně zavedení poplatků za ošetření. Přesně za čtyři měsíce by měli ve svých ordinacích začít vybírat 30ti korunové poplatky, na pohotovostech pak 90 Kč. Mnohým lékařům se to nelíbí, další upozorňují na řadu nedostatků.

Všichni svorně volají: máme plno otazníků, nemáme žádné ucelené informace, máme jen ucelenou obavu, že s tím bude velký problém. Mnohým zdravotníkům se do vybírání poplatků za vyšetření vůbec nechce.

Reakce lidí bude negativní

Bojí se, že reakce lidí budou negativní a může to podle nich narušit i vztah mezi lékařem a pacientem. Jiní si to v praxi neumějí představit a mají strach z velké administrativní zátěže. Bojí se, že bude i méně času na pacienta. Krom lékařské péče tak budou muset řešit to, co z pacientem, který bude od poplatku oproštěn a jestli budou na platbu vydávat poukázky apod.

Co s těmi, kteří nezaplatí?

Jasno také nemají v tom, co s pacienty, kteří nezaplatí. Ministerstvo zdravotnictví ale problémy nevidí, lékařům radí, aby od pacientů třicetikorunový poplatek vymáhali.

Nejvíce ale lékaře rozčiluje to, že jim za nevybírání poplatků hrozí 50ti tisícová pokuta od zdravotní pojišťovny.

Jakousi kuchařku pro lékaře a pacienty chce ministerstvo vydat nejpozději v říjnu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz