Zpravodajství

Prodej technických služeb v Kolíně doprovázejí velké otazníky

Prodej technických služeb v Kolíně doprovázejí velké otazníky
Zdroj: TV Nova

Minulý týden jsme vás informovali o prodeji technických služeb v Kolíně, které město provádí podle právníků za velmi podezřelých okolností. 75 procent podílu město nabídlo čtyřem firmám. Nikdo ale neví z jakých důvodů si je radnice vybrala. Nám se navíc podařilo zjistit, že město den po schválení těchto firem, podepsalo s technickými službami velmi nestandartní smlouvu na příštích 25 let.

Podle této smlouvy, kterou má naše televize k dispozici, budou technické služby exkluzivně pracovat pro město Kolín až do roku 2032. Předpokládaná celková hodnota zakázky je pak přímo ve smlouvě stanovena na 2 miliardy a 270 miliónů korun.

Smlouva navíc technickým službám, a tedy i novému majiteli většinového podílu, zaručuje roční obrat 55 miliónů.

Pokud tak město například bude potřebovat zakázky jen za dvacet miliónů, bude muset zaplatit finanční kompenzaci ve výši sedmdesáti procent z 35 miliónů, které do dohodnutých 55 miliónů zbývají. Tedy přibližně 25 miliónů korun.

Smlouva má i další výhody, jako je například předpokládaná roční cena za servisní služby. Ta je devadesát miliónů.

Cena prý 120 milionů

V Kolínském deníku přitom jeden z radních a zároveň poslanec Ondřej Plašil už zmínil, kolik peněz z obchodu radnice očekává. Mělo by to být až 120 milionů korun.

Adekvátní cena technických služeb s touto smlouvou by podle odhadů měla být tak desetkrát vyšší. To v kombinaci s podezřelým jednáním při výběru firem ukazuje podle právníků jednoznačně na protizákonné jednání.

Radnice s námi od začátku případu nekomunikuje.
Podle našich informací by měla jedna z neoslovených firem podat na začátku příštího týdne na vedení radnice kvůli případu trestní oznámení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz