Zpravodajství

Na Slovensku se soutěžilo v imitování jelenů

Řveš jako jelen. V mysliveckých kruzích není žádná nadávka. Právě naopak. Je to pochvala. Ve vábení, respektive imitování jelenů se v sobotu ve Svatém Antonu na Slovensku v silné konkurenci soupeřilo na mistrovství Evropy.

Soutěžilo se ve třech disciplínách

Borci z devíti států Evropy dokáží například s pomocí malých vábniček napodobit jeleny tak dokonale, že v lese spletou i samotnou zvěř nebo vlastního kolegu. Přitom nestačí naučit se jeden zvuk, soutěž v napodobování jelenů má hned tři disciplíny. Předvést musejí jelena, který hledá laň, jelena, který ovládl stádo laní a jelena, který vyhrožuje svému soupeři.

Mezinárodní porota schovaná za zelenými plachtami neviděla, který reprezentant ze kterého státu právě imituje, bodovala je jen podle toho, co slyšela.

Celý trik prý spočívá v tom, jaký kdo má hrtan, hudební sluch a jak dovede odposlouchávat zvuky v přírodě. Klání přihlížela i početná skupinka návštěvníků. Mistrovství v imitování jelenů se bude konat i příští rok, tentokrát v České republice.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz