Zpravodajství

Kodaň: noc plná násilí a zatýkání!

Dánská Kodaň prožila noc plnou násilností. Vzpomínková demonstrace levicových aktivistů se zvrhla v řádění mládeže, která ničila vše, co jí stálo v cestě. Na místě musela zasahovat policie. Zatkla více než 60 lidí. Jednoho z policistů demonstranti zranili.

Dánskou metropolí zní ohlušující řev sirén. V ulicích hoří hromady odpadků. Vzduch je plný kouře. Stovky rozvášněných mladíků v kapucích rozbíjejí výlohy a rabují všechny obchody v okolí. Nepokoje trápily obyvatele Kodaně až do svítání.

Potyčky policie s demonstranty

Policie se snažila rozehnat dav slzným plynem. Jenže demonstranti se nevzdali a zaútočili na pořádkové síly kameny. Situace se zklidnila až poté, co ozbrojenci zatkli 63 největších násilníků. Výtržníci za sebou nechali pořádnou spoušť. Většině demonstrantů bylo nanejvýš 16 let.

Nepokoje rozpoutali účastníci demonstrace, která měla připomenout zboření bývalého domu mládeže. Ten jim 26 let sloužil jako squat a centrum alternativní kultury.

Bouřlivé protesty provázely i březnovou demolici budovy. Srážky s policií tehdy trvaly několik dní a desítky lidí při nich utrpěly zranění.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz