Zpravodajství

Falešní elektrikáři ukradli důchodci celoživotní úspory

Důvěřivost starých lidí opravdu nezná mezí. V Chrudimi 86letý muž přišel o sto tisíc korun, když mu vychytralí zloději pod záminkou vrácení přeplatku za elektřinu ukradli ze šuplíku jeho celoživotní úspory.

Podobných příběhů už jste v Televizních novinách slyšeli bezpočet. Bohužel se stále opakují. Také pan Vratislav naletěl na jednoduchý trik. Na ulici ho zastavili muž a žena s tím, že mu jdou vrátit přeplatek za elektřinu. Když jim důchodce vracel nazpět, sledovali ho a ze šuplíku mu vzali sto tisíc.

Mladý pár si počínal velmi obratně. To, že přišel během okamžiku o své celoživotní úspory, totiž zjistil okradený až po delší době.
Zdá se ale, že důchodci jsou nepoučitelní. Například pan Málek z Kladrub měl celoživotní úspory schované ve chlévě v krabici od mléka.

Dva zloději, kteří se do domu vloudili, ho okradli o 600 tisíc.
Podobně okradených důchodců stále přibývá. Na Brněnsku dokonce před časem kvůli tomu vydávali letáky a před zloději důchodce varovali i rozhlasem.

Krádeží jednoznačně ubylo, bohužel jen na čas.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz