Zpravodajství

Žatecká Dočesná měla tragický závěr

Tradiční akce, která každoročně oslavuje ukončení chmelařské sezóny, žatecká Dočesná, letos bohužel neměla šťastný závěr. Skončila totiž smrtí a těžkým zraněním. V obou případech hrál hlavní roli alkohol.

Dvaatřicetiletý muž se už v pátek večer velmi silně opil. V sobotu v poledne k němu rodina zavolala záchranou službu. Ta mu ale už nedokázala pomoct. Příčinou smrti byla s největší pravděpodobností otrava alkoholem. Záchranka vyjela také pro 18letého mladíka. Opil se tak, že skončil na jednotce intenzivní péče.

Letos už 50. ročník

Severočeský Žatec o víkendu přivítal jubilejní 50. ročník dvoudenních slavností chmele,Dočesnou. Bohatý kulturní a společenský program zpestřilo nabídkou svých výrobků 23 tuzemských pivovarů.

K doprovodným akcí dvoudenního maratonu patří tradičně i výstava králíků a drobného zvířectva, odborná degustace piv nebo ukázka ručního česání chmele z nejmenší chmelnice světa, umístěné přímo na žateckém náměstí.

V loňském roce návštěvníci Dočesné dokázali vypít 1100 padesátilitrových sudů piva, což představuje 110 000 půllitrových kelímků zlatavého moku. Podle předběžných odhadů pořadatelů navštívilo letos tradiční akci 40 až 60 tisíc lidí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz