Zpravodajství

Macháček: S dcerou se mi hrálo báječně

Film Medvídek, který se do kin dostane už ve čtvrtek 6. září, je nejen přehlídkou českých hereckých es, ale také v něm můžete postřehnout příštího Jiřího Macháčka v dámském provedení, nebo budoucího geniálního režiséra Hřebejka ještě v peřince. V Medvídkovi totiž hraje čtyřletá Berta Macháčková a dvouměsíční Jonáš Hřebejk.


V době natáčení bylo Bertě Macháčkové čtyři a půl roku. Ve filmu dostala poměrně velkou plochu a režisér Hřebejk si pochvaluje, jak autenticky na plátně působí okamžiky, kdy spolu hrají skutečný táta a skutečná dcera. Jiří Macháček z toho však zpočátku velkou radost neměl, obával se, aby z holčičky nevyrostla herecká primadona. Často se totiž stává, že všichni kolem dětských hvězd skáčí a rozmazlují je. „Takové dítě pak začne být ve svých šesti letech závislé na hraní a obtěžuje rodiče tím, že chce další natáčení," svěřil se Jirka Macháček. Ale nakonec musel přiznat, že mu byla malá Berta lepší partnerkou, než čekal.

„On nehraje, on účinkuje!" ohradil se režisér proti rčení, že jeho syn hrál ve filmu, a dodal: „V břevnovském klášteře se točila velká část Medvídka. My jsme tam potom Jonáše skutečně křtili - Prokop Siostrzonek, který ho filmově křtí, ho pokřtil o dva měsíce později i ve skutečnosti. Tamní prostředí máme rádi. Když jednou přišla manželka Lenka s Jonášem do kláštera, malý začal plakat. A tak ho v sakristii nakojila. Málokdo měl asi to štěstí, že byl kojený v sakristii břevnovského kláštera!" Pro Hřebejkovy je tedy Medvídek i dokumentem o jejich novorozeňátku.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz