Zpravodajství

Cena Michala Velíška pro hrdiny v ulicích

Cena Michala Velíška pro hrdiny v ulicích

Vyzdvihnout hrdinství těch, kteří se aktivně zapojí do boje proti násilí v ulicích. To je cílem projektu Hrdinové mezi námi, jehož součástí je i udílení cen Michala Velíška. Ocenění je pojmenované po střihači naší televize, který se postavil násilí čelem a zaplatil za to svým žvotem.

Zdroj: TV Nova

Nadace Adra, která je organizátorem udílení cen Michala Velíška v úterý zveřejní výzkum, který uvádí, jak se lidé staví k násilí v ulicích.

"Lidé by proti násilí v ulicích chtěli bojovat, ale když se jich zeptáme, zda by proti němu zakročili, tak většinou váhají," říkají v Adře.

A to je právě jeden z cílů projektu Hrdinové mezi námi. Přimět lidi, aby se nebáli zakročit, a to na ulici nebo třeba v parku. Již druhým rokem se právě proto budou udílet ceny Michala Velíška.

I díky hrdinství Michala Velíška se v Česku začalo objevovat více lidí, kteří se už nebojí postavit násilí čelem. Právě cena pojmenovaná po střihači naší televize by jim měla být aspon částečnou odměnou za jejich hrdinství.

"Doufáme, že se počet lidí, kteří pomůžou v nesnásích, rozšíří," říkají v Adře.

Michal Velíšek dostal za své hrdinství vyznamenání in memoriam od prezidenta republiky, které si na pražském Hradě převzal jeho otec.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz