Zpravodajství

Věra Špinarová zazpívá v Palácových zahradách na Hradě

Palácové zahrady pod Pražským hradem přivítají ve středu divu české hudební scény Věru Špinarovou. Zpěvačka s fenomenálním hlasovým rozsahem a velkým pěveckým talentem má představit všechny své velké hity jako Dál tě cítím, Stýskání, Je nám dána, Lži a hraj a další, uvedla pro nova.cz Martina Zelenková, výkonná ředitelka Palácových zahrad pod Pražským hradem

Špinarová vystoupí během II. ročníku cyklu „Osobnosti v Palácových zahradách pod Pražským hradem". Koncert bude druhou a poslední akcí v rámci tohoto projektu. O hudební doprovod se postará skupina Adama Pavlíka. Moderátorem večera bude Martin Krafl.

V zahradách zpívala i Rottrová

V loňském roce v rámci tohoto cyklu s velkým úspěchem představila Marie Rottrová se skupinou Neřež, Jaroslav Svěcený s projektem „Housle čtyřech staletí" či Dan Bárta se skupinou Ilustratosphere.

Od chemie ke zpěvu

Věra Špinarová se narodila v Ostravě. Vyučila se chemičkou, ale díky velkému pěveckému talentu bylo jasné, že se stane zpěvačkou. Zpěvačkou je již od patnácti let, kdy nazpívala svou první píseň Já před tebou klečím. Její první album bylo Andromeda.

Špinarová je držitelkou celé řady ocenění na pěveckých soutěžích, například v roce 1973 Zlatý štít za nejprodávanější interpretku. Zpívala s kapelami Flamingo, Majestic nebo orchestr Ivo Pavlíka. Později začala zpívat se skupinou Speciál a stala se rockovou zpěvačkou.

Účinkovala například v muzikálu Mrazík. Jejím největším hitem se stala píseň Jednoho dne se vrátíš, jejíž melodie je z filmu Tenkrát na západě.

Koncert v Ledeburské zahradě začíná v 19:30 hodin.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz