Zpravodajství

Při požáru uhořel malý chlapeček

Při požáru uhořel malý chlapeček
Zdroj: HZS

K obrovské tragédii došlo v úterý krátce po poledni v Malecké ulici v Chrudimi. Ani ne dvouletý chlapeček tu uhořel v rodinném domě. Lékaři ani hasiči už neměli šanci ho zachránit. Případ řeší policie.

Hustý dým valící se z oken. Tak takový pohled se naskytl hasičům po příjezdu na místo tragédie. Ti okamžitě začali s požárem bojovat. Z místnosti šlehaly plameny, celý objekt byl zahalen kouřem.

Původně to vypadalo, že všichni obyvatelé včas vyběhli ven. Když ale hasiči mohli konečně dovnitř, přinesli ven šokující zprávu. "V jedné z místností leží ohořelé tělíčko malé dítěte." Obyvatelé domu byli otřesení. Nikomu se nechtělo příliš mluvit. Jak je možné, že dítě zůstalo v plamenech, nikdo nedokázal vysvětlit.

"Mrtvého chlapce nalezli hasiči při zásahu," řekl operační důstojník hasičů. K uhašení vyjeli chrudimští profesionální hasiči a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Chrudimi a Slatiňan.

Na místo tragédie už dorazili i soudní znalci, aby ohledali tělo. Policejní komisař okamžitě nařídil soudní pitvu, která má vyloučit cizí zavinění.

Na místě zasahovali tři hasičské jednotky

Hasiči v dýchacích přístrojích bojovali s ohněm tři hodiny, oheň se totiž šířil celým podkrovím. Co bylo příčinou požáru, policisté stále vyšetřují. Výsledky budou známy do několika dnů.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz