Zpravodajství

Muž uhořel v montovaném domě

Muž uhořel v montovaném domě

Po zhruba 24 hodinách hořel v Praze další montovaný dům. Tentokrát nedaleko Michelské ulice. Hasiči v domku objevili ohořelé tělo zatím neznámého muže. Není vyloučeno, že požár byl založen úmyslně.

Druhé patro montovaného domku zachvátily plameny během pár minut. Objekt sloužil jako sklad, podle hasičů byl zamčený. K požáru domu musely být přivolány posily.

"Na místě zasahuje pět požárních družstev, plus další cisterny, přibližně to je asi šedesát lidí," říká zasahující hasič.

V objektu prý občas přespali bezdomovci. Dva muži tam byli i v noci na dnešek. Jednomu se podařilo před plameny utéct - jeho kamarádovi ale ne.

"V okamžiku, kdy jsme ho nalezli byl už udušen," uvedl hasič.

Kriminalisté společně s vyšetřovateli hasičů si nejprve mysleli, že si muži v domku chtěli zatopit a tak způsobili požár - pak ale objevili hned několik ohnisek.

"V současné době se jako nejpravděpodobnější jeví úmyslné zapálení," říká vyšetřovatel.

Během čtyřiadvaceti hodin hořel v Praze už druhý montovaný domek. Na závěry, že by je někdo úmyslně podpaloval, je prý ale příliš brzy.

"Tak z laického pohledu se to může zdát podivné - my tu alternativu budeme zvažovat, ale to už bude v rukách policie, zda najde mezi těmi požáry souvislost," dodává vyšetřovatel.

Policie bude vyslýchat muže, který se z hořícího domku zachránil, snad celý podivný případ rozklíčuje.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz