Zpravodajství

Nemáte, kde parkovat? Přihlaste auto na dítě!

Praha se možná stane městem s největším počtem dětí vlastnících osobní automobil. Když totiž zdejší magistrát začal s přidělováním parkovacích karet , začali lidé hledat cesty,jak na kartách ušetřit anebo je získat pro své známé. A právě přepsat automobil na dítě je jednou z nich.

Obrázek dětí, hádajících se o to, které z nich má lepší auto, nemusí být v Praze v blízké budoucnosti jen záležitost z oblasti sci-fi. Pokud totiž bydlíte v centru města a chcete parkovací kartu, za jednu ročně zaplatíte sedmset korun. Druhá vás už ale vyjde na sedm tisíc. Každá další dokonce až na čtrnáct tisíc korun.

Přihlaste auto na dítě

Jenže i to se dá obejít. Na jednu levnou kartu má totiž nárok každý trvale zde bydlící občan. Tedy i kojenec. Takže proč platit nehorázné peníze, když můžete auto přihlásit na dítě? Podle odborníků může být majitelem jakéhokoliv majetku, tedy i motorového vozidla, prakticky kdokoli, tedy i nemluvně.

Komu se to ale nelíbí je pochopitelně pražský magistrát. Bojí se, že se tak zavádění karet naprosto mine účinkem a centrum zůstane dál přecpané. A právníci se shodují, je to jednoznačné obcházení té dané právní normy.

Magistrát zatím nezasáhne,vyčká

To, kolik karet a komu se bude vydávat chce proto teď magistrát sledovat bedlivěji než dosud. Pokud přijde na něco podezřelého, chce prý změnit vyhlášku.

Nové parkovací zóny začnou platit začátkem října. Magistrát proto proti chytrákům zasahovat nebude a vyčká, jak se celá situace vyvine.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz