Zpravodajství

Slováky pobouřila kampaň proti potratům

Obrovský rozruch vyvolaly na Slovensku billboardy, na kterých je fotografie lidského plodu v jedenáctém týdnu těhotenství těsně po interrupci. Neziskové organizace se takto snaží přesvědčit lidi o tom, že interrupce je podle nich násilím. Kampaň se ale setkala s odmítavým postojem, mnohé pobouřila.

Na pětistech billboaredech a stovce plakátů sledují Slováci dennodenně autentickou fotografii interrupce. Organizace, která za kampaní stojí ale její drsnost obhajuje a interrupci přirovnává ke genocidě. Podle statistik jde totiž o 1,4 milionu lidí za 50 let, kteří zemřeli, aniž by se narodili.

Drastické, odstrašující fotografie jsou i na krabičkách cigaret. Kampaň proti kouření se ale prý s touto nedá srovnávat.

Rozdílné názory

Na Slovensku mají gynekologové možnost odmítnout interrupci. Ministerstvo zdravotnictví chtělo tuto výsadu omezit. Pod tlakem veřejného mínění to ale neudělalo.

Na Slovensku lékaři přesto provedou několik desítek interrupcí. Některé ženy tvrdí, že právě takového fotky dokáží jejich rozhodnutí změnit.

Psychologové jsou proti

Kampaň se nelíbí ani psychologům. A to ještě z jednoho důvodu. Fotka podle nich může traumatizovat ženy, které interrupci podstoupily.

Stížnostmi na kampaň se teď bude zabývat i Rada pro reklamu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz