Zpravodajství

VIDEO: Topná sezóna již začala

VIDEO: Topná sezóna již začala

Topná sezóna letos začala dřív než v jiných letech. Teplárny už dodávají teplo do domácností například v Praze nebo v některých městech Olomouckého kraje.

Zdroj: TV Nova

Topná sezóna tak letos začíná o čtrnáct dní až měsíc dříve než je obvyklé. Firmy musejí kotle pustit ve chvíli, kdy průměrná teplota dva dny za sebou nepřekročí 13 stupňů. Loni to bylo až v polovině října. Dobrou zprávou je, že bychom měli za teplo platit přibližně stejně jako na začátku roku.

Dodávky tepla se řeší individuálně

"Teploty v posledních dnech sice ještě neklesly pod stanovený limit. Předpovídané čtvrteční teploty zřejmě limit naplní. Vzhledem k požadavkům, které jsme obdrželi od odběratelů, jsme začali s vytápěním s předstihem," uvedl mluvčí olomoucké společnosti Dalkie Milan Wagner.

Doplnil, že zahájení dodávek tepla společnost řeší individuálně s majiteli domů. Loni topnou sezona Dalkia zahájila v krajském městě a v Přerově v polovině září.

Teplé radiátory mají od dnešního dne i obyvatelé Prostějova, které zásobuje místní správa nemovitostí. "S odběrateli máme smluvně dohodnutý teplotní limit 15 stupňů, který již byl naplněn," řekl ředitel prostějovské správy nemovitostí Vladimír Průša.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz