Zpravodajství

Horváth dostal pokutu 200 tisíc za zdviženou pravici

Kapitán fotbalové sparty a bývalý reprezentant Pavel Horváth ve čtvrtek odpoledne předstoupil před disciplinární komisi Českomoravského fotbalového svazu. Té musel vysvětlovat gesto, které udělal během zápasu s Viktorií Žižkov a které nápadně připomínalo hajlování. Horváth na základě rozhodnutí komise musí zaplatit pokutu 200 tisíc korun.

Disciplinární komise fotbalového svazu rozhodla o peněžitém trestu na svém dnešním zasedání s tím, že Horváth znevážil jméno fotbalu.
On ale tvrdí, že se tak jen snažil uklidnit rozvášněné fanoušky.

Poslední srpnová sobota, zápas Sparta Praha - Viktoria Žižkov. Před koncem utkání jde kapitán Sparty uklidňovat běsnící dav. Najednou zvedne pravou ruku a dvakrát jí máchne vzhůru.

"To gesto pana Horvátha je nápadně podobné nacistickému pozdravu. Hajlování je zdvižení pravice do výše očí," uvedl Zdeněk Zbořil, politolog a odborník na extremismus.

Případem se začala okamžitě zabývat fotbalová disciplinárka. Horváth se za své gesto ihned omluvil. Jakýkoliv podtext rezolutně odmítl.

"Zpětně to považuji za nešťastné gesto, které ale rozhodně nemělo rasistický podtext. Pokud se kohokoliv dotklo, moc se za to omlouvám a mrzí mě to. Jsem jednoznačně proti rasismu a dalším souvisejícím projevům, uvedl Horváth v písemném prohlášení"

Za fotbalistu se postavil i klub. Podle Sparty Horváth uklidňoval fanoušky. To ale svazu nestačilo.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz