Zpravodajství

Otec týral půlroční dceru

Stovky dětí ročně u nás týrají rodiče nebo příbuzní. Do těchto smutných statistik se zapsal i případ z Rakovnicka. Rakovničtí policisté obvinili 22letého otce z ublížení na zdraví. Muž měl svoji půlroční dcerku několikrát uhodit do obličeje, pak jí hodil na válendu, až se praštila hlavou o zeď. Holčička i její další sourozenci už jsou v bezpečí v kojeneckém ústavu.

Mladá rodina bydlela v podnájmu v domku na Rakovnicku. Podle sousedů se odtud často ozýval křik.

Vše vyvrcholilo, když otec hlídal tři malé děti sám. K uklidnění plačící půlroční dcery použil velmi svéráznou metodu.

Reagoval tím že ji několikrát udeřil do obličeje a následně s ním hodil na válendu. Děvčátko se pak udeřilo o zeď do hlavy.

Když matka po návratu domů zjistila, v jakém stavu děvčátko je, odvezla dcerku do nemocnice. Otec to vysvětlil tak, že dítě spadlo z postýlky - toto následně tvrdil i lékařům.

Lékaři ale brzy poznali, že ke zraněním dítě přišlo jinak. Policisté už muže obvinili z ublížení na zdraví.

O mnoha týráních se ale úřady vůbec nedozvědí. Před časem jsme informovali o případu tříměsíčních nemluvňat, která bojovala o život v plzeňské nemocnici. Podle rodiny si měly malé holčičky zranění způsobit samy.

Podle statistiky Fondu ohrožených dětí je ročně utýráno k smrti asi padesát dětí.

Násilník si může za ublížení na zdraví odsedět až dva roky za mřížemi.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz