Zpravodajství

VIDEO: Chorvatská policie brutálně zasáhla proti dvěma Češkám

VIDEO: Chorvatská policie brutálně zasáhla proti dvěma Češkám

Ministerstvo zahraničních věcí intenzivně řeší pondělní brutální zásah chorvatských policistů vůči dvěma Češkám. Vše zveřejnil místní deník 24 hodin, poté co zásah obdržel od svého čtenáře, který jej natočil na mobilní telefon. Poté co ministerstvo shlédlo záznam chorvatské ambasáda ve čvrtek napsala protestní dopis zdejšímu policejnímu prezidentovi, aby vše důkladně prošetřil a vyvodil patřičné závěry.


Tento záznam je teď v Chorvatsku jeden z nejstahovanějších videozáznamů na internetu. Vidíte na něm dvě Češky Kateřinu a Jiřinu, které policie v Poreči surově napadla.

V Poreči chorvatští policisté zastavili dvě Češky v autě kvůli nepřiměřené jízdě. Vyzvali je, aby opustily vozidlo a poté následoval podle nás neadekvátní zásah chorvatských policistů. Místní novináři, kteří na rozdíl od našeho ministerstva nepoužívají diplomatický jazyk, komentují zásah daleko tvrději.

Podle novinářů Češky útok vyprovokovaly

Chovaly se prý velmi nevhodně. Dělaly si z policistů legraci, pak na ně křičely a chtěly utéct. Policisté jim nakonec nasadili pouta odvedli je na policii a druhý den jim přestupkový soud udělil pokutu.

Proti vlastnímu pokutování Ministerstvo zahraničních věcí nic nemá, ale způsob zásahu je prý absolutně nepřípustný. Navíc doteď podle chorvatské ambasády ze strany policie nepadla omluva.

Proto i ambasáda přistoupila k ráznému kroku. Odeslala chorvatskému policejnímu prezidentovi dopis, kde ho žádáme, aby ten neadekvátní zásah nechal vyšetřit.

Napadené ženy jsou ještě v Chorvatsku s tím, že zásah jen tak nenechají

Podle informací Ministerstva zahraničních věcí chtějí obě ženy podat na policii v Poreči trestní oznámení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz