Zpravodajství

Petr Čech: Z fotbalisty hokejistou

Stačil možná jediný okamžik a dnes nejúspěšnější fotbalový brankář světa Petr Čech se mohl prohánět na bruslích a dělat úspěšného konkurenta svému hokejovému protějšku Dominiku Haškovi. Původně chtěl být totiž hokejistou. A v pokoji mu dokonce visel Haškův plakát.

Už potřetí se letos stal držitelem ceny Zlatý míč České republiky, kterou každoročně udělují členové Klubu sportovních novinářů ČR. Jen o tři body předstihl útočníka Arsenalu Tomáše Rosického.
"Z ceny mám samozřejmě radost, letos jsem to měl ale jen o vlásek," prohlásil po vyhlášení Petr. Nervy ale velké neměl, stejně jako nebývá příliš nervózní před zápasem. Dokonce ani nemá žádné rituály. "Vždycky se jenom protáhnu a to mi stačí."

Petr Čech se svojí manželkou Martinou očekávají přírůstek do rodiny.
"Mariana je v pátém měsíci a na miminko se oba moc těšíme," říká Petr. "Jestli se nám v lednu narodí holčička nebo kluk, zatím nevíme, i když Martina by chtěla kluka. Ale já myslím, že to bude holčička."
Brankář londýnské Chelsea bude mít brzy kromě miminka ještě další radostnou událost, kterou hodlá řádně oslavit. Už jenom jeden vychytaný gól a má rovnou stovku. "Zatím ještě žádnou oslavu naplánovanou nemám, ale už bych měl začít pomalu přemýšlet, kde ji udělat," smál se nejúspěšnější brankář české reprezentace. Přitom ještě nedávno mu do smíchu moc nebylo. V Anglii se totiž soudí kvůli svému psovi, labradoru Maxovi, se šéfredaktorem bulvárního deníku The Sun MacKenziem. Po něm požaduje 100 000 liber, přibližně 4 miliony korun za urážku na cti. Pes MacKenziovy přítelkyně Sarah McLeanové totiž napadl loni v lednu Čechova psa Maxe, když s ním byla jeho manželka Martina na procházce. MacKenzie poté napsal ve svém listu článek, že chyba se stala na straně Čechových.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz