Zpravodajství

Sestry mají matčino tělo deset let u ledu, aby ji mohly navštěvovat

Po deset let skrývala důstojná fasáda pohřebního ústavu na rušné nákupní třídě severozápadního Londýna strašidelné tajemství. Do firmy Saville and Son docházely s železnou pravidelností jednou týdně dvě dámy středního věku, aby tu navštívily svou mrtvou matku.

Valmai a Josephine Lamasovy se zde objevovaly každá zvlášť, ale obě za stejným účelem. Navštívit maminku Annie, kterázesnula roku 1997 v 84 letech. Podle smlouvy s pohřebním ústavem bylo před každou návštěvou tělo vyneseno z chladicího boxu do kaple a upraveno. Tato bizarní, ale zcela legální smlouva vynesla ústavu celkem 13 600 liber, tedy přes půl milionu korun, a to za péči o tělo včetně make-upu a růže na rty, uskladnění těla a výměnu rakví. K té docházelo každé dva roky.

Tělo bylo po smrti ošetřeno formaldehydem, což během let způsobilo, že tělo nyní vypadá přímo hrůzně - na kostech sem tam uvízl kus kůže na hlavě a horní části trupu.

Nyní se proti této zvyklosti postavil další člen rodiny, ale zdá se, že marně. Valmai, která pracuje jako bankovní úřednice, a Jossie, zaměstnaná v cateringu, od svého sobotního rituálu nehodlají ustoupit a neexistuje zákon, který by jim v hrůzné péči o matku mohl zabránit.
"Je běžné, že lidé své blízké pohřbí po dvou týdnech, ale pokud mají jiné přání, je to právně naprosto v pořádku," brání se spolumajitel pohřebního ústavu Philip Saville. "Přání pozůstalých je čistě jejich soukromou záležitostí a u nás mají zajištěnu naprostou diskrétnost. Mohu potvrdit, že nehrozí žádné nebezpečí nákazy a tělo nepáchne."
Sestry, které původně odložily matčin pohřeb kvůli svým pochybám o příčině její smrti, se nakonec s její diagnózou žilní trombózy smířily, ale už si zvykly za maminkou chodit. A přestože na podporu pohřbu kromě dalších členů rodiny vystoupili i místní duchovní a veřejnost, zdá se, že hororová pouť obou sester do pohřebního ústavu, se bude konat i nadále.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz