Zpravodajství

Sestry mají matčino tělo deset let u ledu, aby ji mohly navštěvovat

Po deset let skrývala důstojná fasáda pohřebního ústavu na rušné nákupní třídě severozápadního Londýna strašidelné tajemství. Do firmy Saville and Son docházely s železnou pravidelností jednou týdně dvě dámy středního věku, aby tu navštívily svou mrtvou matku.

Valmai a Josephine Lamasovy se zde objevovaly každá zvlášť, ale obě za stejným účelem. Navštívit maminku Annie, kterázesnula roku 1997 v 84 letech. Podle smlouvy s pohřebním ústavem bylo před každou návštěvou tělo vyneseno z chladicího boxu do kaple a upraveno. Tato bizarní, ale zcela legální smlouva vynesla ústavu celkem 13 600 liber, tedy přes půl milionu korun, a to za péči o tělo včetně make-upu a růže na rty, uskladnění těla a výměnu rakví. K té docházelo každé dva roky.

Tělo bylo po smrti ošetřeno formaldehydem, což během let způsobilo, že tělo nyní vypadá přímo hrůzně - na kostech sem tam uvízl kus kůže na hlavě a horní části trupu.

Nyní se proti této zvyklosti postavil další člen rodiny, ale zdá se, že marně. Valmai, která pracuje jako bankovní úřednice, a Jossie, zaměstnaná v cateringu, od svého sobotního rituálu nehodlají ustoupit a neexistuje zákon, který by jim v hrůzné péči o matku mohl zabránit.
"Je běžné, že lidé své blízké pohřbí po dvou týdnech, ale pokud mají jiné přání, je to právně naprosto v pořádku," brání se spolumajitel pohřebního ústavu Philip Saville. "Přání pozůstalých je čistě jejich soukromou záležitostí a u nás mají zajištěnu naprostou diskrétnost. Mohu potvrdit, že nehrozí žádné nebezpečí nákazy a tělo nepáchne."
Sestry, které původně odložily matčin pohřeb kvůli svým pochybám o příčině její smrti, se nakonec s její diagnózou žilní trombózy smířily, ale už si zvykly za maminkou chodit. A přestože na podporu pohřbu kromě dalších členů rodiny vystoupili i místní duchovní a veřejnost, zdá se, že hororová pouť obou sester do pohřebního ústavu, se bude konat i nadále.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz