Zpravodajství

Karlovarskému magistrátu hrozí pokuta až 75 000 000 korun

Losováním firmy, která měla v Karlových Varech stavět multifunkční halu, se začal zabývat úřad na ochranu hospodářské soutěže. O podivném průběhu losování jsme Vás již v TN informovali. V případě, že antimonopolní úřad zjistí porušení zákona, hrozí karlovarskému magistrátu pokuta až 75 000000,- korun.

Více než půl hodiny trvalo v dubnu roku 2006 vylosování firmy, která v KV postaví multifunkční arénu za více než miliardu korun. Podle vedení Karlovarského magistrátu byl ale průběh losování v pořádku.

Městu hrozí vysoká pokuta

Průtahy při losování se už ale začal zabývat úřad pro ochranu hospodářské soutěže na podmět opozičních zastupitelů. V případě, že antimonopolní úřad rozhodne, že byl porušen zákon, dostane město pokutu.

Na výběr stavební firmy si město najalo externí firmu

Město by tak podle našich informací začalo hledat cestu, jak uplatnit škodu vůči tomu, kdo výběrové řízení realizoval. Na výběr stavební firmy si totiž najalo externí firmu.

V sídle společnosti, která pro karlovarský magistrát výběr stavitele zařizovala, náš štáb nikoho nezastihl a telefon také nikdo nebral. Výsledky vyšetřování antimonopolního úřadu by měly být známi do konce září.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz