Zpravodajství

Karlovarskému magistrátu hrozí pokuta až 75 000 000 korun

Losováním firmy, která měla v Karlových Varech stavět multifunkční halu, se začal zabývat úřad na ochranu hospodářské soutěže. O podivném průběhu losování jsme Vás již v TN informovali. V případě, že antimonopolní úřad zjistí porušení zákona, hrozí karlovarskému magistrátu pokuta až 75 000000,- korun.

Více než půl hodiny trvalo v dubnu roku 2006 vylosování firmy, která v KV postaví multifunkční arénu za více než miliardu korun. Podle vedení Karlovarského magistrátu byl ale průběh losování v pořádku.

Městu hrozí vysoká pokuta

Průtahy při losování se už ale začal zabývat úřad pro ochranu hospodářské soutěže na podmět opozičních zastupitelů. V případě, že antimonopolní úřad rozhodne, že byl porušen zákon, dostane město pokutu.

Na výběr stavební firmy si město najalo externí firmu

Město by tak podle našich informací začalo hledat cestu, jak uplatnit škodu vůči tomu, kdo výběrové řízení realizoval. Na výběr stavební firmy si totiž najalo externí firmu.

V sídle společnosti, která pro karlovarský magistrát výběr stavitele zařizovala, náš štáb nikoho nezastihl a telefon také nikdo nebral. Výsledky vyšetřování antimonopolního úřadu by měly být známi do konce září.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz